Navštívte zaujímavý región Vysoké Tatry. Ubytovanie si môzete zajednať na viacerých miestach. Napríklad ak hľadáte ubytovanie Štrbské pleso, hotel Štrbské pleso. My vám ponúkame len príjemné ubytovanie v Tatrách. Rozhodnite sa pre možnosť, ktorá rešpektuje súkromie:apartmány Štrbské pleso.

Ubytovanie Vysoké Tatry

Prekrásne ubytovanie v Tatrách sa dá zabezpečiť v rôznych lokalitách. Je to región, v blízkosti ktorého je množstvo zaujímavých miest. Turisti majú preto ľahkú dostupnosť do viacerých zaujímavých miest. Navštíviť môžu Aquacity Poprad, obce ako Starý Smokovec, Tatranská Štrba. Lyžiari, nezabudnite na oblasť Tatranská Lomnica ski centrum. Máme pre nich aj malé varovanie. Dopredu je vhodné preveriť si počasie. Štrbské pleso vie byť nevyspytateľné.

Ubytovanie Štrbské pleso

V Tatrách je množstvo lokalít, ktoré ponúkajú ubytovanie. Ubytovanie si môžete zabezpečiť na rôznych turisticky atraktívnych lokalitách. Tatranská Lomnica, ubytovanie nájdete aj na Štrbskom plese. Dobre známy lokality sú napríklad Hotel Štrba, Hotel Tatry, Hotel Štrbské pleso.

Západné Tatry

Centrom Západných Tatier je Liptovský Mikuláš a centrom poľských Tatier Zakopané. Dnes sú Tatry popretkávané množstvom chodníkov. Pozdĺž celých Tatier prechádza Tatranská magistrála (turistický chodník), jednotlivé tatranské chodníky prechádzajú dolinami a končia buď na štítoch, plesách, horských chatách či v dolinách alebo priesmykmi vedú na druhú stranu Tatier. V Tatrách platí zimná uzávera od 1. novembra do 15. júna, kedy sa po vysokohorských chodníkoch nesmie prechádzať, s výnimkou chodníkov vedúcich k vysokohorským chatám, okrem Chaty pod Rysmi ktorá je v zimnom období mimo prevádzky.

Tatranská Lomnica a okolie

Určite by ste mali navštíviť Vysoké Tatry. Región je známy najmä pre turistov. Svoje si tu však nájdu aj športovci. Najmä tí vyznavači zimných športov. Turisti si najčastejšie vyberajú pre svoje ubytovanie penzión. Tatry sú preto nimi doslova posiate. V Tatrách aj v podhorí sa nachádza množstvo hotelov, penziónov aj privátnych ubytovní. Vysoké Tatry sú rovnako centrom zimných športov, v roku 1970 tu boli majstrovstvá sveta. Najznámejšími centrami zimných športov sú Štrbské Pleso a Zakopané, možnosti na lyžovanie či beh na lyžiach však nájdeme aj v Starom Smokovci, Tatranskej Lomnici, Ždiari a vo viacerých podtatranských dedinách.

Tipy na výlety vo Vysokých Tatrách

Túra na Popradské Pleso

Zo Štrbského Plesa sa dá i s malými deťmi absolvovať cca 2-hodinovú túra na Popradské Pleso. Alternatívou je "túra" po asfaltovej komunikácii, vhodná i pre kočiare.

Štrbské Pleso

Z apartmánu sa na Štrbské Pleso dostanete priamo z Tatranskej Štrby zubačkou. Deťom sa zubačka (správne ozubnicová železnica) mimoriadne páči, sprievodca v uniforme kontroluje lístky.

Hrady

Spišský hrad, Hrad Ľubovňa, Hrad Krásna Hôrka

AquaCity Poprad

Relaxačný zážitok plný zábavy v akomkoľvek počasí.

Šport a zábava vo Vysokých Tatrách

Golf

V okruhu 50 km od apartmánu sa nachádzajú dve najlepšie 18-jamkové golfové ihriská na Slovensku. Black Storke, Tatr.Lomnica, Gray Bear, Tále

Bobová dráha

Bobová dráha v Tatranskej Lomnici, pre deti nad 5 rokov. Do bobov sa v pohode vôjde i rodič s dieťaťom.

Lyžovanie

PARK SNOW - vzdialenosť od appt.: 8 km
Lopušná dolina - vzdialenosť od appt.: 6 km
Skialpinistické trasy

Turistika

Neďaleké Štrbské Pleso je ideálnym východiskovým bodom pre najkrajšie vysokohorské túry vo Vysokých Tatrách. Bez dodatočných nákladov na lanovky alebo zdĺhavých peších nástupov k turistickým chodníkom sa môžete v letnom období ľahko dostať na mnoho tatranských štítov ako sú napr. Kriváň, Rysy, Kôprový Štít, Solisko.

Nezabudnuteľným zážitkom je vidieť Hincove Pleso, najväčšie pleso slovenských Tatier, nastúpiť na Tatranskú magistrálu, ktorou sa popod štíty hlavného hrebeňa dostanete až do Belanských Tatier alebo jednoducho absolvovať krátke, nenáročné túry k vodopádu Skok, Popradskému Plesu, či Symbolickému cintorínu.